Ana Sayfa Hesabınız Yazı Ekleyin FAN ART FRP - RPG
J.R.R.Tolkien Kitaplar Galeri Biz Kimiz
Üye ol Üye girişi
Yazı aramak istediğiniz
Sitede 43 ziyaretçi, 0 kullanıcı var.
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Seçenekler
· Ana Sayfa
· Yazı Gönderin
· İstatistikler
· Bizi Tanıtın
· Forum
· Yükle
· En iyiler
· Linkler
· Hesabınız

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

J.R.R.Tolkien
Hayatı, eserleri, kronoloji, röportaj, resimler...

Kitaplar
Özetler, kapak örnekleri, incelemeler...

Resim Galerisi
Sanatçılara göre sınıflandırılmış 100'lerce resim...
Önceki Yazılar
Kasım 07, 2012 - 16:17:32
· Bitmemiş Öyküler Çıktı (10)

Kasım 07, 2012 - 16:00:58
· Rohan ve Türk Benzerliği Üzerine (0)

Kasım 07, 2012 - 15:56:46
· Hobbit Fragmanları (0)

Aralık 21, 2011 - 08:18:56
· Hobbit Trailer (0)

Ekim 10, 2011 - 10:09:41
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (2) (0)

Haziran 13, 2011 - 10:37:47
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (1) (5)

Haziran 13, 2011 - 10:34:53
· Hobbit Vizyon Tarihleri ve Isimleri Açıklandı! (0)

Haziran 13, 2011 - 10:18:39
· Oyun Fikirleri (2)

Aralık 03, 2010 - 08:08:20
· BBC Tolkien röportajı (0)

Kasım 22, 2010 - 11:15:26
· The Hobbit icin Gazete Ilani (2)

Ekim 22, 2010 - 11:31:19
· Hobbit oyuncuları (10)

Ekim 13, 2010 - 09:27:41
· Yüzüklerin Efendisi'nin Sırrı Ne? (2)

Haziran 02, 2010 - 07:54:36
· HOBBİT TEHLİKEDE (4)

Nisan 06, 2010 - 09:13:39
· Muhiddin-i Arabi'nin Eserleriyle Lotr ve Silmirallion'a Bakın (5)

Nisan 06, 2010 - 09:13:33
· Gölgelerin İçinden (0)

Ocak 19, 2010 - 08:58:13
· Born of Hope. LOTR Fan Filmi (11)

Ocak 08, 2010 - 15:45:13
· Hobbit'le İlgili Bazı Sorular (0)

Ocak 08, 2010 - 15:44:59
· Mucizeler Savaşı (6)

Ocak 08, 2010 - 15:44:38
· LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler (18)

Eylül 14, 2009 - 10:17:45
· the Hobbit yapımcı ve yönetmeniyle Röportaj (7)


Eski Yazılar

Hikayeler: Alduéren
Yayınlanma tarihi Ağustos 21, 2003 - 11:23:04 Gönderen ringmaster

Hikayeler Aldueren göndermiş "Bölüm 17

Ulugece Ormanında geçmişin fısıltıları – Javarque’ın Günlüğü

Kara bulutların gölgelediği güneş, batmaya hazırlanırken, avluya çıkarak gökyüzüne baktı Javarque. Kara gözlerinde derin düşünceler vardı ölümün kokusunu taşıyan kargalara bakarken. Hemen gitmeliydi. Öyle buyrulmuştu. Kalbinde hissettiği bu huzursuzluğa alışmıştı artık. Frandail’in tüm itirazlarına rağmen atına atlayarak yola çıktı. Efendisinin neden bu kadar hiddetli ve gizemli olduğunu asla anlayamamıştı Frandail. Gittikçe sıklaşan ağaçların arasında hızla yol alıyordu kara atı. Çiseleyen yağmur, damlalar halinde iniyordu alnından kara sakallı yanağına. Şiddetli rüzgar, yapraksız dalları birbirine çarptırıyor, dallar korkunç çatırdamalar çıkartıyordu. Sıklaşan ağaçlar hızlarını kesmekteydi. Gitgide artan yağmur ve sis, önlerini görmelerine engel oluyordu. Yağmurdan ıslanan zemin yer yer balçıklaşıyor, cüsseli hayvan zaman zaman dizlerine kadar saplandığı çamurda

zor hareket ediyordu. Çürümüş yaprakların mezarlık kokusunu andıran kokusu çamur içinde ilerleyen atın vıcıklayan nal sesleriyle birleşiyordu. Yağmur iyice hızlandığında gün neredeyse batmıştı. Üzengisini çekerek durdurdu atını Javarque.

-“ Duuuuuuuuuurrrrrr.”

Atından indi. Kara pelerinini çamura sürünmesini engellemek istercesine toplayarak sol koluna aldı. Bir iki adım atmıştı ki metal koruyucularla süslü kara deri çizmesi dizine kadar çamura gömüldü.

-“Kahretsin” dedi .

-“İblisin laneti” diye haykırdı.

Eski kuyunun yosun tutmuş taşlarına tutunarak yarı karanlıkta paslı eski merdiveni aradı elleri. Ağır adımlarla indi merdivenden. Yarı yolda açılan geçitten girdi içeriye. Son günlerde çok sık gelir olmuştu buraya. Fosforlu parıldayan mağaranın dar geçidinden ilerledi. Ortada kenarları taşlarla çevrili büyük su birikintisinin olduğu açıklığa geldi. Mağaranın tavanından sarkan dikitlere baktı. Kukuletasını ve pelerinin eteklerini geriye atarak su birikintisinin yanına geldi. Suya eğildi. Karasakallı yüzünün sudaki korkunç aksine baktı. Sol eliyle sağ yanağındaki küçük yara izine dokundu. Eski günlerden kendisine anı kalan o küçük yara izine. Elini suya uzattı Javarque. Avucuna aldığı suyu yüzüne götürdü. Gözlerini kapatıp suyu yüzüne çarptı. Gözlerini açtığında ise su yüzeyinde gördüğü şey yüzünden dehşete kapılmış bir vaziyette ayağa kalkarak geriye doğru sıçradı.

-“İblis..iblisler adına...”

-“Ne oldu Javarque, beni gördüğüne sevinmemiş gibisin” Mağara kalın ve iğrenç bir ses ile yankılandı.

-“Sen...sen...” Soğuk terler iniyordu alnından suya ağır ve temkinli adımlarla yaklaşırken Javarque. Kara teni bembeyaz olmuştu dehşetin gölgesiyle.

-“ Şaşırdın değil mi” dedi ses.

-“Görüyorsun ya..artık beni daha yakından görmeye başladın. Eski gücüme yavaş yavaş kavuşuyorum ve sen de bu sayede hakettiğini alacaksın. Söz verdiğim gibi..değil mi Javarque..Ve sen de bana yardım edeceksin. Değil mi Javarque, tıpkı söz verdiğin gibi..”

-“Evet..evet..” dedi titreyen bir sesle Javarque. Suya yaklaştığında artık onu daha net görebiliyordu. Siyah sivri suratında parlayak dönen mavi gözleri vardı. Konuştukça açılan ağzından alevler çıkıyordu. Kara pençeleri olan kanatlarını gerdi iblis. Suyun dışına doğru uzattı. Javarque elin suyun üzerine çıkacağını sanarak geriledi. Fakat öyle olmadı. El suya dokundu ve geri çekildi.

-“ha ha ha ha..” Korkunç kahkaha mağara duvarlarında yankılanıyordu.

-“Henüz değil...henüz değil...Ama kısa zaman sonra”

Kısa süren bir sessizlik sonucu Javarque kendini toparlayarak sordu

-“Beni neden buraya çağırdın. Artık bana ulaşmak için buraya gelmeme gerek olmadığını sanıyordum.” dedi.

-“ Evet..ilerde istersem olmayacak da.. Ama..sana söylemek istediğim şeyler uzun. Sana ancak gücüm burada anlatmama izin verir”

-“Nedir bunlar. Ve tüm bu saçmalıklar...” İblisin suyun dışına erişememesi Javarque’ı cesaretlendirmişti.

-“Ne o bakıyorum da Javarque, verdiğin sözleri unutmak üzeresin.”diye haykırdı iblis. Kırmızı bir alev çıktı suyun üzerinden, geriye kaçılmasaydı elleri tutuşacaktı Javarque’ın.

-“Bana söylediğin herşeyi yaptım ama karşılığında vaad ettiğin şeylerin hiçbirisi olmadı henüz.” diye haykırdı Javarque.

-“O kadar aceleci olma Javarque...Ben yüzyıllar boyunca bekledim..sen de gerekirse bekleyeceksin..”İblisin sesi sert ve gür çıkmıştı.

-“Ben yüzyıllar boyunca bekleyemem, bunu sen de biliyorsun.” Dedi Javarque.

-“O yüzden bitsin bu saçmalıklar artık.”

-“YETERRRR” diye haykırdı iblis. Yer sarsıldı ve Javarque yere yuvarlandı. Sudan yükselen alev neredeyse mağara tavanına ulaşıyordu. Onu daha önce hiç bu kadar güçlü görmemişti. Dehsete kapıldı Javarque. İblis’in sudaki aksi tavana yansıdı. Gölge ağzını açtı. Alevler etrafa yayılıyordu.

-“Seni nankör!! Küçük bir çocukken seni düştüğün bu kuyuda sağ kalmanı ve geriye dönmeni sağlamasaydım bugün hayatta olabilecek miydin? Yoksa o eski kör kuyunun dibinde yüzlerce yatan kemiklerden birisi mi olmayı tercih ederdin.”

Javarque korku ile yattığı yerden tavana bakıyordu.

-“Nasıl geri döndüğünü kimse bilemedi Javarque..Unuttun mu. Hayatına karşılık sana bana yardım etmeni istemiştim.”

-“Yardım karşılığında bana güç de bahşetmiştin” dedi Javarque.

-“Elde etmedin mi? Tüm güneyilleri senin olmadı mı? Dahası da olacak Javarque...dahası da.. Yeterki eski gücüme kavuşayım. Beni içine hapseden, tutsak eden o ruhun gücü gitgide azalıyor Javarque. Artık daha rahat hareket edebiliyorum, yeteri kadar değil ama her geçen gün daha fazla. Gücüme kavuşunca Javarque, işte kimse bizi durduramayacak. Karaşövalyelerin gerçek olacak. Senin hizmetine sunacağım onları. Artık adamlarına karaşövalye kıyafeti giydirmene gerek kalmayacak. Gerçek kara şövalyelerden bahsediyorum. Güçten, kudretten ve bir ölümlünün asla elde edemeyeceği bir imparatorluktan bahsediyorum Javarque. Ama..ama tek bir engel var beni yeniden gücümü elde etmeme engel olacak.. Ve tabi seni de..İkimizin de başarısı birbirine bağlı. Bunu asla unutma” dedi iblis.

-“Nedir bu engel.?.” diye sordu Javarque.

-“Hala anlayamadın mı !” diye kükredi iblis.

-“ALDUEREN!!”

-“Basit bir köylü kızı mı, neden, nasıl?”

- “Seni uyardım Javarque, defalarca...ama beni asla dinlemedin.. O sandığın gibi basit bir köylü kızı değil Javarque. Yüzyıllardır benimle ve benim gibilerle savaşan, bizlerin düşmanı olan bir soyun son temsilcilerinden biri..En güçlüsü. İçindeki o ruh şu an uykuda Javarque. Ama onun da uyanma zamanı yaklaştı. Gitgide yaklaşıyor hedefine. İçindeki ruh uyanmadan bitirmelisin işini. Önümüzdeki bahar rüştüne erince artık büyünün sıyrılma vakti gelecek. Üzerindeki büyü sıyrıldığında ve ruh uyandığında herşey bizim için daha zor olacaktır. Onu bulmalı ve işini bitirmelisin Javarque, unutma benim sonum senin de sonun olacaktır...”

-“Nereden bulacağım onu. Adakıta uçsuz bucaksız” dedi Javarque ümitsizce.

-“ Sisli de olsa az çok bulundukları yerleri görebiliyorum Javarque. Bozkırlardan ilerliyorlar. Yalnız değil. Onu bul”

-“Onu bulmak için sisin ardındaki belli belirsiz görüntülerden fazlasına ihtiyacım var” dedi Javarque.

-“Mytran” dedi iblis.

-“Sana yardımcı olacaktır.”

-“Mytran da kim” dedi Javarque.

-“Myran’ların sonuncusu. Gölgeizler. Onu sana göndereceğim. Şimdi hemen git.. Gücüm azalıyor yine.. hemen harekete geçmelisin. Kaybedilecek vakit yok. Git..gitttttt” Ani parlayarak sönen ışık uzayarak suya düştü. Dalgalanan su durgunlaştı. Ayakta durarak suya baktı Javarque. Küçük çocukken içine düştüğü kuyuya, çocuk elleriye dizdiği taşlara baktı. İçindeki iblisin kıpırdanışını hissetti. Yıllar önce satmış olduğu ruhunu elinde tutan iblis ona asla huzur vermiyordu. Dişlerini göstererek sırıttı Javarque

-“Kudret!” dedi.

Ellerini yumruk yapıp iki yana açtı. Mağaranın fosforlu parıldayan tavanına bakarak

-“Kudret benim olacaaaaaaaakkkkkkkk!” diye haykırdı. İğrenç kahkahası mağaranın kuyunun içerisinde çın çın çınlıyordu.Bembeyaz giysiler içinde Alduéren beline kadar yükselen yeşilliklerden ona doğru koşuyordu. Beyaz papatyalardan yapılmış küçük bir taç vardı, günışığında parıldayan kızıl-siyah saçlarında. Koşarak yanına geldi. Gülümsedi. Kalbi duracak gibi olmuştu. Elini uzattı Alduéren. Yanağına dokundu yumuşakça. Elmour, Alduéren’in elini yakalarak dudaklarına götürdü. Avucunun içine kondurduğu küçük busenin ardından gülümsedi Alduéren

-“Elmour” dedi.

-“Elmour” ...

-“Elmour” ...

Sarsılarak sıçradı yerinden Elmour. Karşısında gördüğü Pragin’den başkası değildi. Elini yakalamış öylece uykulu gözlerle bakıyordu Pragin’e. Pragin her zamanki gibi sinsice gülümsedi.

-“Neler görüyordun bakalım rüyanda..”

-“hhmmm....bugün avlanma sırası bende değil..ne diye uyandırıyorsun..”dedi Elmour esneyerek. Gözlerini araladı. Pragin ısrarla karşısında durmaktaydı. Avucunun içindeki Pragin’in elini gördü. Kaşlarını çatarak Pragin’i itekledi.

-“Nedir? Ne var? Beni rahatsız etmeyin demedim mi? Çok yorgunum biliyorsun”

-“ Biliyorum Elmour, en az senin kadar bizler de yorgunuz. Çatının desteklenmesi hepimizi çok yordu ve tahminimizden uzun sürdüğü için de çok da yıprandık. Ama az sonra söyleyeceklerimiz seni yerinden zıplatacak!” dedi Pragin. Elmour iyice açılmıştı. Üzerindeki battaniyeyi sıyırarak ayağa kalktı.

-“Nedir bu beni zıplatacak şey? Yeni bir felaket haberi mi ? Yoksa bahar tahminimizden çabuk mu geldi.?” dedi sinirli bir edayla Elmour.

-“Hayır, bilemedin” dedi Pragin. Hala gülümsüyordu.

-“Söyle hadi” dedi Elmour.

-“Selinya..” diye geveledi Pragin.

-“Eeee...” dedi Elmour.

-“Selinya ve benim...”

-“Eeeee” dedi Elmour. Sıkılmıştı Pragin’in konuyu uzatmasından.

-“ Bir bebeğimiz olacak!”

Hakikaten Pragin’in de dediği gibi bu haber yerinden zıplatacak bir haber olmuştu Elmour için. Bir süre sessiz kaldı Elmour. Pragin, Elmour’un söyleyeceği şeyi merak edercesine garip bir ifadeyle bakıyordu yüzüne. Dayanamayarak

-“Ee..birşey demeyecek misin” diye sordu Pragin. Arkasını döndü Elmour pencereye doğru. Dışarıda yağan kara ve gri gökyüzüne baktı. Pragin’e dönerek

-“Sizin adınıza çok sevindim. Bir an önce baharın gelmesini, buradan kurtulmamızı ve bebeğinizin barış dolu bir ortamda dünyaya gelmesini temenni ederim.” dedi Elmour.

Çok resmi söylemişti bunu Elmour. Pragin sesindeki değişikliği farketmişti. Buruk bir edayla söylenmiş gerçek hisleri gizleyen bir renk vardı sesinde. Fazla üzerine gitmek istemedi Pragin.

-“Şey..dostum.. ben Selinya’nın yanına dönüyorum. Birazdan da McElelain ile dışarıya çıkacağız. Birkaç semiz dağ tavşanı bulmayı ümit ediyoruz.” Dedi.

-“Size bol şanslar” derken Elmour kafasında Alduéren’in gülümseyen yüzü canlanıyordu. Birgün onunla birlikte olma ümidiydi onu ayakta tutan. Tüm bunların ileride sadece zihinlerde canlanan bir düş değil gerçek olmasını diliyordu.Not: Arkadaşlar, 16 Ağustostan itibaren tatile çıkıyorum. Herkese sevgiyle kalın diyorum.Alduéren

"

 
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

İlgili Linkler
· Hikayeler Hakkında
· Yayınlayan Editör: ringmaster
· Ana Sayfa


Hikayeler Hakkında en çok okunan :
Gölgelerin İçinden


Yazıcı Dostu Sayfa  Bu Yazıyı bir Arkadaşınıza Gönderin

"Hikayeler: Alduéren" | Oturum Aç/Yeni Hesap Yarat | 20 yorum
Puan
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden hiçbir şekilde site ve site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Re: Alduéren (Puan: 1)
Gönderen bucukluk (erdemilker@hotmail.com) Tarih: Ağustos 22, 2003 - 00:32:02
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
heh bir tatil kaçağı daha.Gidin gidin.Hikayeni tam okuyamadım(son bir iki bölümü tekrar gözden geçirmem lazım).Ama tatile çıkışın umarım aksatmaz hikayeni,4-5 paragraflık gitmediği için bile üzerine konuşmaya değer çünkü.


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

 • Re: Alduéren Gönderen Aldueren Tarih: Ağustos 22, 2003 - 01:15:16
Re: Alduéren (Puan: 1)
Gönderen rundmc1982 Tarih: Ağustos 25, 2003 - 20:32:21
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Buçukluk'un dediği gibi 4,5 paragraflıkta olsa, yorum atmaya değer bir hikaye...

Aslında abla bilmiyorum, yani bu yazdığım yorumların sana ve hikayene bir faydası varmı... Sana çok daha faydalı yorumlar atmak isterim... Nasıl desem, yani tavsiyede bulunmak, eleştirmek (yapıcı) falan... Ama böyle cicili bicili yorumlar attım mı kendimi kötü hissediyorum. Sanki yorumu, mecburiyetten atmışım gibi oluyor... Örnek vermek gerekirse; ablacım çok güzel olmuş, hikayene diyecek sözüm yok, devam et böyle, sitenin en iyi hikayesi seninkisi, ....... gibilerinde yorumlar.

Diyeceğim şu ki ablacım, yorumlarımın inan sana daha fazla yardımcı olmasını isterdim.. Ama attığım yorumlar, seni cesaretlendirmekten öteye gitmiyor olmalı... Umarım yardımcı olabiliyorumdur...

Kendine iyi bak, görüşmek üzere :)


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

 • Re: Alduéren Gönderen Aldueren Tarih: Ağustos 26, 2003 - 13:03:07
Re: Alduéren (Puan: 1)
Gönderen Soulmate Tarih: Ağustos 26, 2003 - 11:39:49
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Tatil yapcana hikayeni bitir sabırsızlanıyorum devamını okumak icin :D iyi tatiller


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Alduéren (Puan: 1)
Gönderen bucukluk (erdemilker@hotmail.com) Tarih: Ağustos 27, 2003 - 03:39:21
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ben 4,5 paragraflık demedim ki.Sırf 4ile 5 arası paragraftan oluşan kısacık bölümler olmadığı uzun ve fazlaca emek içerdiği için yorumlanmaya değer dedim.Bu arada ne olacaksa artık olması taraftarıyım.Alduerenin nelere kadir olduğunu hala tam göremedik.


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

 • Re: Alduéren Gönderen Aldueren Tarih: Ağustos 27, 2003 - 09:28:34
 • Kusuruma bakma Gönderen rundmc1982 Tarih: Ağustos 27, 2003 - 12:28:58
Re: Alduéren (Puan: 1)
Gönderen bucukluk (erdemilker@hotmail.com) Tarih: Ağustos 27, 2003 - 23:13:48
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
sevgili aldueren,elf soyunun en güçlüsü ve kayıp yıldızın ışığı bir varlık kendini bulduğuında(içindeki ruh uyandığında)neler olacak gibisinden sordum ben!!


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

 • Re: Alduéren Gönderen Aldueren Tarih: Ağustos 28, 2003 - 09:13:40
Re: Alduéren (Puan: 1)
Gönderen Gondorian_Flame Tarih: Ağustos 28, 2003 - 12:41:05
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Yeniden merhaba Aldueren, bu bölümde de Javarque'ın nasıl kötü yola :) düştüğünü öğrenerek ilerisi için daha da bir meraklanmaya başladık. Bu arada geçmişte Javarque'ın efendisi olan iblis ve elfler arasında geçen mücadeleden ve onun nasıl yenilerek oraya hapsedildiğinden daha ayrıntılı bahsedecek misin? Hatırladığım kadarıyla Killiord krallığı yıkılmış ve hatta Durliana da bu savaşlar sırasında ölmüştü, bu durumda iblis nasıl yenildi onu merak ediyorum. Elmour da rüyalarla avunmaya devam etsin bakalım :))))))


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

 • Re: Alduéren Gönderen Aldueren Tarih: Ağustos 28, 2003 - 13:50:47
  • Re: Alduéren Gönderen Gondorian_Flame Tarih: Ağustos 28, 2003 - 14:11:48
Re: Alduéren (Puan: 1)
Gönderen -kadimdost- Tarih: Eylül 08, 2003 - 23:59:37
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Çok güzel!..


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

 • Re: Alduéren Gönderen Aldueren Tarih: Eylül 09, 2003 - 21:46:47
Re: Alduéren (Puan: 1)
Gönderen Eleonielle Tarih: Eylül 14, 2003 - 00:19:02
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Hikayelerin o kadar güzel ki... İlginç, heyecanlı, insanı sürükleyerek okutan cinsten. Aslında ben beşinciden önceki bölümleri okuyamadım. Bana elinde varsa email ile yollayabilir misin? Emailim bcandpals@yahoo.com. Yollayabilirsen çok, çok sevineceğim, çünkü önceki bölümlerini çok merak ediyorum!! Sevgiler...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

 • Re: Alduéren Gönderen Aldueren Tarih: Eylül 14, 2003 - 14:05:42
 • Re: Alduéren Gönderen borofar Tarih: Eylül 17, 2003 - 17:30:54
Re: Alduéren (Puan: 1)
Gönderen eowyn_ Tarih: Eylül 18, 2003 - 13:17:55
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
yahu nerelerdesin yazılarını okumayı çoook özledim... yazıların bi harika!!! bunları sölemk bile az...yazıların beni alıp götürüyor... merakla tatilden dönmeni bekliyorum....ve bekliyoruz sanırım...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

 • Re: Alduéren Gönderen Aldueren Tarih: Eylül 18, 2003 - 17:44:00
Bu site filmin, kitapların, veya yazarın resmi sitesi değildir.Tamamen Türk yüzük dostları tarafından hazırlanan konu odaklı bilgi, haber, düşünce ve materyal paylaşımını amaçlayan bir fan sitesidir.
Sayfada yer alanlar ancak izin alınarak ve kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Lord of The Rings - Turkish Fan Site
yuzuklerinefendisi.com / 2001 - 2012