Ana Sayfa Hesabınız Yazı Ekleyin FAN ART FRP - RPG
J.R.R.Tolkien Kitaplar Galeri Biz Kimiz
Üye ol Üye girişi
Yazı aramak istediğiniz
Sitede 38 ziyaretçi, 0 kullanıcı var.
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Seçenekler
· Ana Sayfa
· Yazı Gönderin
· İstatistikler
· Bizi Tanıtın
· Forum
· Yükle
· En iyiler
· Linkler
· Hesabınız

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

J.R.R.Tolkien
Hayatı, eserleri, kronoloji, röportaj, resimler...

Kitaplar
Özetler, kapak örnekleri, incelemeler...

Resim Galerisi
Sanatçılara göre sınıflandırılmış 100'lerce resim...
Önceki Yazılar
Mart 21, 2013 - 08:08:57
· Kızıl Yolculuk (1)

Kasım 07, 2012 - 16:17:32
· Bitmemiş Öyküler Çıktı (10)

Kasım 07, 2012 - 16:00:58
· Rohan ve Türk Benzerliği Üzerine (0)

Kasım 07, 2012 - 15:56:46
· Hobbit Fragmanları (0)

Aralık 21, 2011 - 08:18:56
· Hobbit Trailer (0)

Ekim 10, 2011 - 10:09:41
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (2) (0)

Haziran 13, 2011 - 10:37:47
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (1) (5)

Haziran 13, 2011 - 10:34:53
· Hobbit Vizyon Tarihleri ve Isimleri Açıklandı! (0)

Haziran 13, 2011 - 10:18:39
· Oyun Fikirleri (2)

Aralık 03, 2010 - 08:08:20
· BBC Tolkien röportajı (0)

Kasım 22, 2010 - 11:15:26
· The Hobbit icin Gazete Ilani (2)

Ekim 22, 2010 - 11:31:19
· Hobbit oyuncuları (10)

Ekim 13, 2010 - 09:27:41
· Yüzüklerin Efendisi'nin Sırrı Ne? (2)

Haziran 02, 2010 - 07:54:36
· HOBBİT TEHLİKEDE (4)

Nisan 06, 2010 - 09:13:39
· Muhiddin-i Arabi'nin Eserleriyle Lotr ve Silmirallion'a Bakın (5)

Nisan 06, 2010 - 09:13:33
· Gölgelerin İçinden (0)

Ocak 19, 2010 - 08:58:13
· Born of Hope. LOTR Fan Filmi (11)

Ocak 08, 2010 - 15:45:13
· Hobbit'le İlgili Bazı Sorular (0)

Ocak 08, 2010 - 15:44:59
· Mucizeler Savaşı (6)

Ocak 08, 2010 - 15:44:38
· LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler (18)


Eski Yazılar

HABER: Ian Mckellen`in Açıklaması
Yayınlanma tarihi Nisan 16, 2006 - 14:13:51 Gönderen iarwainbenadar

FİLMLER III Kralın Dönüşü iarwain-ben-addar göndermiş "Sir Ian McKellen LOTR üçlemeseninin bariz şekilde bir fiyaskoya dönüşeceğine ikna olmuştu, çünkü filmler pahalı bir Televizyon Film'inden öteye gidemiyordu.

Büyücü Gandalf rölündeki McKellen, Yeni Zelandalı yönetmenin bu işi yapacağını duyduğu ilk andan itibaren Jackson'un yetenekleri hakkında önyargılı düşündüğünü itiraf ediyor.

66 yaşındaki McKellen şöyle dedi, "Bunu şu ana kadar yapılmış en pahalı Televizyon filmi olduğunu düşünmüştüm""Yapımcıların aklı havada olduğunu düşündüm. Film metinlerini çekimden bir gün önce yazıyorlardı"

"İlk film tamam gibiydi, ikincisi eh işte, üçüncü ise ortada yoktu"

"Bu projenin kimsenin altından kalkamayacağı kadar büyük olduğunu düşünmüştüm"

Jackson son film "kralın dönüşü" için en iyi yönetmen oskarını alacak kadar ilerledi, ve McKellen yıllarca saygın bir sahne oyunculuğu kariyerinden sonra aniden uluslararası bir şöhrete kavuştu.
"

 
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

İlgili Linkler
· FİLMLER III Kralın Dönüşü Hakkında
· Yayınlayan Editör: iarwainbenadar
· Ana Sayfa


FİLMLER III Kralın Dönüşü Hakkında en çok okunan :
LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler


Yazıcı Dostu Sayfa  Bu Yazıyı bir Arkadaşınıza Gönderin

"HABER: Ian Mckellen`in Açıklaması" | Oturum Aç/Yeni Hesap Yarat | 6 yorum
Puan
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden hiçbir şekilde site ve site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Re: Ian Mckellen`in Açıklaması (Puan: 1)
Gönderen haldiroflorien Tarih: Nisan 16, 2006 - 18:43:22
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
"Yapımcıların aklı havada olduğunu düşündüm. Film metinlerini çekimden bir gün önce yazıyorlardı"

Bu bence çok ilginç. Acaba filmde bulduğumuz eksikliklerin nedeni bu mudur?


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ian Mckellen`in Açıklaması (Puan: 1)
Gönderen Beldaran (serra@yuzuklerinefendisi.com) Tarih: Nisan 17, 2006 - 18:23:03
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Bu haberi ben buldum ve yayınlanması için gönderdim. Çeviriyi sağolsun Sir Galahad yapmıştı. Haber birçok kaynakta geçiyor. Üstelik aynı şekilde..Bana da ilginç geldi açıkçası. bir de bir oyuncunun hem de böyle bir oyuncunun inanmadığı bir filmde rol almasını da doğru bulmuyorum açıkçası.


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ian Mckellen`in Açıklaması (Puan: 1)
Gönderen shieldmaiden Tarih: Nisan 17, 2006 - 20:51:21
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Filmleri izlediğim zaman yargılayıcı olmamak için yapım aşamasından kadroya, filmlerle ilgili direk dolaylı, en ufak detayına kadar sayfa sayfa araştırma yaptım. Bunları duymaya kimsenin ihtiyacı olmadığını düşündüğüm için zamanında söylemedim.
Iarwain-Ben-Addar'dan aldığım gazla ötmeye başlıyorum, kusuruma bakmayın.
. Peter Jackson New Line Cinema'ya projeyi götürdüğü zaman, filmi başkasının yönetmesi istenince senaryonun kendisine ait olduğunu hatırlatmış; tek bir filmde öykünün toplanması istenmiş, kabul etmeyince New Line onu reddetmiş, ama sonra anlaşmışlar. Peter Jackson senaryonun 6 sene, film projesinin 9 sene sürdüğünü söylemişti.
. İronik olarak, kadro belirlenip Wellington'a toplamaya başladıktan sonra senaryo çok değişmiş. Miranda Otto bunu doğrular bir şekilde, Liv Tyler ile ikisinin düşündüğü kadar birbirlerini tanıma fırsatı bulamadıklarını söyledi. Yani anlayacağınız Arwen ile Eowyn'in iptal edilmiş birçok sahnesi vardı. Aldığım duyumlara göre ikisinin dövüştüğü bir sahne, Eowyn'in Arwen'i görüp onunla boy ölçüşemeyeceğini anladığı bir sahneye dönüşmüş; sonra bundan da vazgeçilmiş.
. Arwen başta Xena'vari bir şekilde tasarlanmış, hatta çizimleri gördüm, miğfer takıyordu. Liv Tyler bunun için binicilik ve kılıç kullanma dersleri almış, Miranda Otto gelmeden yaklaşık 6 ay önce gelmiş. Orada en uzun süre kalan kadın kendisiymiş. Zaten üçlemede oynayan diğer aktrislerle ilgili hemen hemen hiç yorum bulamadım. Arwen Miğferdibi Savaşı'na katılmış. Bunun için Liv Tyler 2 hafta çekim yapmış. Görüntüleri makaslanınca çok sinirlenmiş, başka bir rivayete göre savaşçı prenses olmayı Arwen'e yakıştıramamış. Miranda Otto ile ikisinin yaptığı bir rapörtajda Miranda Otto'nun filmdeki hareket alanını kıskandığını belli etmiş.
. Peter Jackson setteki herkesin kitapları avucunun içi gibi bildiğini söyledi. Halbuki Miranda Otto kitapları bitiremeden çekimlere başladığını, Liv Tyler ise kitapları okumadığını söylemişti. Orlando Bloom ondan iki ay önce geldiği için araştırma fırsatı bulmuş ve ona yardım etmiş. Kendisi kızcağız disleksi olduğu için gönüllü şoförlüğünü üstlenmiş.
. Oyuncularla yapılan rapörtajların çoğunluğu Elijah Wood, Orlando Bloom, Liv Tyler, Sean Astin, Billy Boyd, Dominic Monaghan ile yapılanlar oluşturduğu için; yukarıdaki, Liv Tyler'ın içine hiçbirşey giymeyip spor ayakkabı giymiş olması, Sean Astin'in kısa filmini çekerken ekibe önce Andy Serkis'i dahil edip sonra çıkarması, söz konusu oğlan tayfasının kitaplar ile ilgili apayrı şeyler söylemeleri filmler ile ilgili bilgilerin büyük bir kısmını oluşturuyor. Bir de Elijah Wood'un Cate Blanchett'tan hoşlanıp, kadın evli olduğu için kendini frenlemesi.
. Christopher Lee Saruman'ın üçüncü bölümden çıkarılmasına içerlediğini beyan edince, Peter Jackson Christopher Lee'nin bu durumdan haberdar edildiğini ve o beyanatı verenin Christopher Lee olduğuna inanmadığını söyledi. Çıkarılan sahneler arasında Miranda Otto ile David Wenham'ın 900 kezden fazla tekrarladığı bir tane, bir tane de David Wenham'ın isteği üzerine eklenmiş iki öpüşme sahnesi var.
. Oyuncular setten birşeyler götürürken, Viggo Mortensen setten bir adet at götürdü; normal bildiğiniz, binilen, canlı atlardan. Elijah Wood ile Andy Serkis'e filmlerde kullanılan yüzükler verilmiş. Elijah Wood Andy Serkis'e de yüzük verilmesine çok kızmış, hobbit arkadaşları da onu desteklemiş. Peter Jackson oyuncuları seçerken, büyük bir proje olduğu için iyi insanları seçmeye dikkat ettiğini söylemişti.
. Miranda Otto Peter Jackson'a en çok nazı geçen oyuncuymuş. Peter Jackson'dan ricada bulunup bulunmadığı sorulunca Pelannor Savaşı'nda daha fazl

Yorumun devamı...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ian Mckellen`in Açıklaması (Puan: 1)
Gönderen shieldmaiden Tarih: Nisan 17, 2006 - 21:24:39
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Orlando Bloom'un makyajının 2, Liv Tyler'ınkinin 3 saat sürdüğünü; Elijah Wood'un her gün sabahın 4'ünde kalktığını bir de John Rhys Davies'in kostümünün yaklaşık 40 kilo olduğunu söylemeyi unutmuşum.
Ian McKellen'ın bu denli inançsız olduğu bir projede oynaması benim de hoşuma gitmedi. Ama yine de empati kurmayı deneyim. Oyuncular insanların onlarca rütuş, makyaj ve bakımdan geçmiş halleriyle kendilerinden güzel zannettiği; filmlerde gördükleri hallerini sevip diğer insanların üstünde tuttukları bunlara karşılık emeklilikleri diğer insanlarınkilerin güvencelerinden yoksun, çıkardıkları ürünler ne kadar tüketilmeye devam ederse etsin bunların üstünde hiçbir hakları olmayan insanlar.
Benim bildiğim güzellik izafi kavramdır, sahibine beslediğin duygularla ilintilidir ve tek bir güzellik tipi olsaydı dünya çok sıkıcı bir yer olurdu. Haliyle oyuncunun güzelliğinin oynadığı karakterin güzel olması dışında bir fonksiyonu yok. Ama insanlar ısrarla olamayacakları bu yapay güzelleri görmek istediği için filmlerdeki karakterlerin içi dolmuyor. Bir film çekmek için gerekli bütçeyi sadece Kylie Minogue komando rolünde oynayıp operasyona kaşları alınmış, makyajlı bir şekilde katıldığı filmler çeken bir sektör sahip. Kendini ifade etmek için, zihinsel ve ruhsal bir tatmin için sevdiği sanatını icra etmeye ihtiyacı var. Ve gönül verenler para verenler tarafından kapana kısılmış durumda.


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ian Mckellen`in Açıklaması (Puan: 1)
Gönderen Beldaran (serra@yuzuklerinefendisi.com) Tarih: Nisan 22, 2006 - 19:41:25
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
shieldmaiden yazmak için uğraşmışsın ve en son kısımda yazdıkların konusunda sana hak veriyorum..öncelikle teşekkürler. üşenmeden yazdıkların için. ancak bir tek şey sormak isterim..son kısımda yazdığın gönül verenler-para verenlere yenik düşüyor ana fikriyle yazdığın bölümde, bu kategoriye McKellen'ı da soktuğunu düşündüm..Yanılıyor muyum? Eğer öyleyse McKellen'ın belki aynı işleri yapan Kylie Minogue kadar zengin olmadığını ama gene de zor bir hayat sürmediğini hatırlatmak isterim.

Ayrıca bu kadar yıldan sonra böyle bir açıklamayı yapmanın da sebebini merak ediyorum..Neden şimdi söyledi acaba?


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Bu site filmin, kitapların, veya yazarın resmi sitesi değildir.Tamamen Türk yüzük dostları tarafından hazırlanan konu odaklı bilgi, haber, düşünce ve materyal paylaşımını amaçlayan bir fan sitesidir.
Sayfada yer alanlar ancak izin alınarak ve kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Lord of The Rings - Turkish Fan Site
yuzuklerinefendisi.com / 2001 - 2012