Hobbit Müzikal
Tarih: Eylül 27, 2006 - 15:55:27
Konu: Filmler / The Hobbit


– Yüzlerce hobbit adayı, Tolkien’in Yüzüklerin Efendisi kitabının müzikalinde rol almak için Londra’nın West End’deki tiyatrolar bölgesine akın etti.


Adaylar, 5 fit, 7 inçten kısa olmalı ve her biri, bütün dünyada gişe rekorları kıran üçlemeden, sahneye uygun iki şarkı söyleyebilmeliydi. Drury Lane Tiyatrosunda yapılacak olan Londra gösterimi, önümüzdeki Haziran ayı içerisinde, 20’si hobbit, 50 kişilik bir oyuncu kadrosu, yaklaşık 90 müzisyen ve sahne arkası çalışanıyla sahne alacak.
Orta Dünya sakini adayları, Pazartesi günü erken saatlerde elemelerin yapılacağı yere geldi ve kapılar açıldığında bloğun etrafından dönüp uzayan bir kuyruk vardı, ama bir çoğu neredeyse bir dakika dolmadan reddedilip binadan çıktılar.


Batı Londra’dan Mariesa Clarke başarısız bir denemeden sonra “Şarkıyı biraz daha iyi söyleyebilirdim, ama her zaman denemeli, olumlu düşünmeli ve bir dahakine daha iyi olmaya çalışmalı.” şeklinde konuştu.


Yapımcı Kevin Wallace, filmin hayranlarının bir sürprizle karşılaşacaklarını itiraf etti.


“Yaşayacakları deneyim kesinlikle çok farklı, ama seyirci prodüksiyon tarafından öyle bir kuşatılacak ki, kendilerini Orta Dünya’nın içinde bulacaklar.” dedi.


Dışarıda, şarkı söyleme etabını atlatanların oyunculuk yeteneklerini sergilemek için bekledikleri kaldırımlarda, olası hobbitler, bürünecekleri karakterler konusunda oldukça hevesliydiler.


Drama bölümünden yeni mezun olan 24 yaşındaki Nicole Scantlebury “Hobbitler, eğlenceye düşkündürler; yemeyi ve parti yapmayı çok severler ve bence bunları gösteriye katabilirim.” dedi.


“Kıllı ayak departmanının biraz yardımına ihtiyacım olabilir, diğer yandan bugünlerde makyaj teknikleri mucizeler yaratabiliyor.”

Bu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=2017